SUPERKİM VE POLİELEKTROLİT

Firmamız Supekim Kimya, 17 yılı aşkın bir süredir polielektrolit ithalatını ve satışını sürdürmektedir. ISO9001 belgeli, her endüstriye çözüm sağlayacak farklı ürün seçenekleri, Türkiye’nin dört bir yanına hızlı ürün teslimatı, uzman mühendislik kadrosu ile arıtma tesisi sorunlarına yerinde müdahale edip ücretsiz teknik hizmet vermektedir. Ayrıca düzenli olarak müşteri ziyaretleri yapmaktadır. Yurtdışı fuar katılımlarıyla yeni tedarikçilerden çeşitli numuneler alarak laboratuarımızda müşterilerinin atık sularını denemekte, yeni ürünler aramaktadır. Asla yerinde durmayan ve hep daha iyi ürün daha iyi fiyat prensibini benimsemiş bir firmadır.

Müşteri odaklı çalışmayı kendine ilke edinmiş olan Superkim, birçok sektörde polielektrolit satışında bir numarada bulunmaktadır. Daha fazla bilgi ve servislerimizden yararlanabilmek için lütfen müşteri temsilcilerimizle kontak kurunuz.

Teknik Bilgiler


POLİELEKTROLİTLERİN KİMYASAL KARAKTERİSTİĞİ

MOLEKÜL AĞIRLIĞI: Düşük - Orta - Yüksek
YÜK YAPISI: Nonyonik-Anyonik-Katyonik (Düşük, Orta ve Yüksek derecede)
VİSKOZİTE: Yük ve molekül ağırlığına bağlı olup oldukça yüksektir.
FİZİKSEL FORMU: Toz
STABİLİTE :
Depolama ömrü: > 24 ay
Depolama sıcaklığı: < 38°C
pH Dayanımı :
Nonyonik 1 < pH < 12
Anyonik 4 < pH < 12
Katyonik 1 < pH < 6


GENEL BİLGİLER

Polielektrolit, organik yapıda, akrilamid türevi olan ve asit-baz gibi metali aşındıran hiçbir madde içermeyen, içme sularının arıtımında dahi kullanılabilen beyaz renkte, kokusuz ve toz halde bir kimyasaldır. Polielektrolit toz hali ile değil, suda çözünmüş haliyle kullanılır. Ürünün sudaki çözeltisi, atık suyun içerisindeki çökelemeyen hafif tanecikleri elektriksel çekim yolu ile önce birbirine yakınlaştırma, sonra ise yumaklaştırıp ağır hale getirme ve çökelterek sudan ayırma özelliğine sahiptir. Doğru oranlarda kullanıldığında tamamı çökelen taneciklerle birlikte çamurun içinde bulunmakta, arıtılıp tesise geri devir edilen suyun içinde kalmamaktadır.


POLİELEKTROLİT KULLANIMI VE TESİS İŞLETİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Ürün, higroskopik özelliğnden dolayı havadaki nemi bile tutabilecek kadar hassas yapıdadır ve nem ürünün topaklaşıp bozulmasına neden olmaktadır. Ürünün en doğru saklama şekli , ağzı sıkıca kapatılmış ambalajın içinde, nemsiz ortamda tutulmasıdır.
Toz haldeki ürünün en verimli haliyle kullanılabilmesi için 2 yıl içinde tüketilmesi gerekmektedir.
Çözelti halindeki ürünün en verimli haliyle kullanılabilmesi için 3-4 gün içinde tüketilmesi gerekmektedir.
Daha berrak su elde edilebileceği düşüncesiyle tesise gereğinden fazla polielektrolit çözeltisi verilmemelidir. Çünki tam tersi ürünün aşırı kullanımı suda bulanıklığa neden olmaktadır.
Çözeltinin atıksu ile karşılaştırılması esnasında karıştırma süresinin ve şiddetinin fazla olmasından kaçınılmalıdır. Aksi taktirde oluşan floklar bozulacaktır.


TİPİK BİR ATIKSU ARITMA TESİNİN ŞEMASI
Kullanım Alanları


• Mermer, Granit, Seramik grubu
• Gıda (tavuk-et-balık-süt entegre tesisleri, içecek, konserve, şeker üretimi)
• Enerji tesisleri, termik santraller
• Otomobil sektörü
• Deri üreticileri
• Tekstil
• Kağıt üreticileri
• Cam-kauçuk sanayi
• Maden sektörü (altın-bor-kömür madenleri vb gibi)
• İlaç ve kimya sektörü
• Belediyeler ve OSB atık su arıtma tesisleri


Arıtmada Kullanılan Kimyasalların Firmamız Kodları


Anyonik Polielektrolitler


Katyonik Polielektrolitler

Bizi Takip edin Instagram/superkim__